Niepłodność a problemy z erekcjąSpadek seksualnej sprawności powoduje niepokój i frustrację u mężczyzn, niemniej jednak nie ma wpływu na jakość ich plemniki, a więc i możliwości skutecznego zapłodnienia. Z drugiej zaś strony niepłodność i zaburzenia erekcji mogą mieć identyczną przyczynę. Zawsze jednakże wymagać będą postawienia odpowiedniej diagnozy i wdrożenia leczenia. Z problemem niepłodności mierzy się nawet 20 procent spośród wszystkich par w naszym kraju. Przyczyna tego stanu rzeczy leżeć może po obu stronach.

Pod takim względem natura jest bardzo sprawiedliwa – statystycznie rzecz biorąc połowa przypadków niepłodności tyczy się mężczyzn, zaś druga połowa kobiet. Niemniej jednak to właśnie mężczyznom trudniej będzie przyznać się do własnego problemu. Wątpliwości mogą zaś wzbudzać zaburzenia mające inne podłoże, a mianowicie problemy z erekcją. 

Czy kłopoty z erekcją można utożsamiać z niepłodnością?

Osiąganie wzwodów i doprowadzanie stosunków seksualnych do samego końca będzie niezbędne, jeżeli para chce mieć dziecko. Pod takim względem, prawidłowość odbywającej się erekcji faktycznie ma znaczenie. Niemniej jednak, konieczne jest podkreślenie, że problemy ze wzwodem nie przełożą się choćby w najmniejszym stopniu na płodność. Mężczyźni mierzący się ze spadkiem seksualnej sprawności, mogą być stu-procentowo płodni. Niestety, działa to również w drugą stronę – nawet w przypadku pełnej sprawności, płodność mężczyzny może być mocno zaniżona.

Problemy z erekcją wcale nie muszą wiązać się z niepłodnością. O możliwościach zapłodnienia komórki jajowej zadecyduje ilość plemników znajdujących się w nasieniu, jak i ich ruchliwość. Natomiast mechanizm samej erekcji wymaga współpracy układu nerwowego i krwionośnego. Oba kłopoty będą od siebie zależeć. Niepłodność leczona jest między innymi specjalnie przygotowanymi środkami, które zawierają spore ilości cynku. Na zaburzenia w zakresie erekcji, stosowane są specyfiki na potencję, takie jak chociażby Cialis cena czy też Kamagra.

Męskie problemy – jakie mogą być ich przyczyny?

Nie tylko niepłodność, ale i zaburzenia erekcji wymagać będą wdrożenia leczenia. Zdarza się także, że dwa wymienione problemy posiadają takie samo źródło. Są wywoływane między innymi różnego typu chorobami ogólnoustrojowymi, takimi jak choroby tarczycy, wątroby, układu krążenia albo cukrzyca. Problemy z potencją i niepłodność bywają również rezultatem niezdrowego stylu życia czy też wielu stresujących sytuacji.

Nierzadko mierzą się z nimi pacjenci mający nadwagę, nadużywający alkoholu czy też palący papierosy. Jak więc powinniśmy o siebie zadbać, jeśli planujemy posiadanie dziecka? Przede wszystkim musimy pamiętać o zbilansowanej diecie, wprowadzić wypoczynek, regularną aktywność fizyczną, czy też właściwą ilość snu. Jeżeli będzie to konieczne, zacznijmy proces leczenia – pamiętajmy o stawianiu się na zalecone badania i przestrzeganiu wszystkich wytycznych od lekarza.

Czy niepłodność może zostać wyleczona?

Mężczyźni, których nasienie ma parametry odbiegające od przyjętych norm, nierzadko myślą, iż leczenie będzie długie i skomplikowane. Tymczasem jakość i ilość plemników można szybko podnieść dzięki zastosowaniu łatwej terapii. Nierzadko już wprowadzenie istotnych zmian w diecie i stylu życia przyniesie oczekiwane efekty.

Czasami lekarze przepisują specjalistyczne zestawy witamin. Niemniej jednak, przede wszystkim warto będzie podejmować działania, żeby zminimalizować ilość stresu związanego ze staraniem się o dziecko. Nie zawsze będzie to łatwe. Jednakże presja prowadzi do zabijania spontaniczności, a to zaś przyczynia się do braku odczuwanej przyjemności z aktywności seksualnej i niepokoju. Warto zatem odpuścić i dbać o dobre relacje ze swoją partnerką, jak i właściwą ilość odpoczynku w ciągu dnia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *