Czy seks może być uzdrawiający?Relacje intymne, życie seksualne, seks mają pewne właściwości lecznicze. Nie ma w tym nic nadprzyrodzonego, ale jest tylko fizjologia, którą nietrudno przewidzieć, a tym bardziej zastosować. Współżycie seksualne powoduje pracę wielu układów i narządów: serce aktywniej destyluje krew, wzrasta ciśnienie, funkcjonowanie hormonów, praca mięśni, narządy płciowe wypełniają się krwią, prostata jest odruchowo masowana itp. W przypadku wielu łagodnych chorób i zaburzeń seks jest przydatny, jako środek zapobiegawczy, a nawet leczniczy.

Czy seks może być uzdrawiający?

Brak aktywności seksualnej negatywnie wpływa na psychikę zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Regularne współżycie zaszczepia w człowieku wiarę we własne siły, lojalność partnera, powrót do zdrowia. Straszne historie o słodkiej śmierci mężczyzn podczas stosunku są często przesadzone. Jednak takie przypadki się zdarzają, na przykład legendarny przywódca Hunów Attila rzekomo zmarł z powodu nieumiarkowania seksualnego. Ale w notatkach o jego śmierci jest wyraźna wzmianka, że Attila brał jakiś rodzaj miłosnej mikstury, która zwiększała jego męską potencję.

W ten sam sposób współcześni lekarze w zdecydowanej większości przypadków śmiertelnych podczas seksu upatrują przyczynę: przyjmowanie niesprawdzonych środków, stan nietrzeźwości, z nadmiernie wymagającą kobietą, itp. Jednym słowem, normalny seks prowadzi do zdrowia, nadmierny seks osłabia potencję. Oczywiście nie ma potrzeby mówić o żadnych normach seksualnych, które są takie same dla wszystkich. Niemniej jednak można uznać, że dla danej pary współżycie będzie normalne, jeżeli nie wykracza poza ich własne nawykowe ramy.

To jest lekarstwo. Na przykład zaczyna się grypa. Można pić sok malinowy, miód, gorące mleko, siedzieć w gorącej kąpieli, aby rozgrzać organizm. Można też oddać się miłości, podczas której temperatura wzrasta, a energia w mięśniach zostaje zmobilizowana, aby oprzeć się chorobie.

Oczywiście seks będzie dużym ciężarem, jeśli rozwija się grypa, całe ciało boli. Ale we wczesnych stadiach to stosunek seksualny może być leczniczym (a także przyjemnym lekarstwem).

W jakich okolicznościach seks może działać leczniczo?

Uprawianie seksu po zawale serca może przyspieszyć zdrowienie. Niestety wielu lekarzy i większość chorych uważa, że zawał serca jest przeciwwskazaniem do dalszej aktywności seksualnej. W ostrym okresie jest to zabronione. W okresie rehabilitacji lekarze mówią, że można, ale trochę bez przemęczania się, a nawet lepiej wytrzymać przez sześć miesięcy lub cały rok.

Dlatego wielu mężczyzn, zwłaszcza starszych, jest zmuszonych do powstrzymywania się przez dość długi czas, w wyniku, czego ich własna seksualność gwałtownie spada, spada atrakcyjność i cierpią na zaburzenia erekcji. Oczywiście długotrwałe, powtarzające się stosunki seksualne, używanie dziwnych pozycji może podważyć już zrujnowane zdrowie. Ale pieszczoty (wzajemne uczucia bez stosunku), które nie wymagają dużej siły, a nawet erekcji, mogą być bardzo odpowiednie.

Ponadto partnerzy po zawale serca powinni zrozumieć, że teraz kobieta jest pod większą presją niż wcześniej, że mężczyzna nie powinien gonić za wytryskiem, że zmęczony może (i powinien) odmówić kontynuowania stosunku. W takiej sytuacji współżycie w odwrotnej pozycji (kobieta na górze), na dwóch poziomach, z boku będzie początkowo optymalne.

Choroby prostaty a seks

W przewlekłym zapaleniu gruczołu krokowego zaleca się wykonanie masażu prostaty w celu usunięcia z gruczołu zastojowych substancji wraz z ropą. Ale najlepszy masaż prostaty wykonuje się samoistnie, aktywnie kurcząc się podczas wytrysku. Dlatego na tle zapalenia gruczołu krokowego aktywność seksualna nie powinna zamarzać, ale wręcz przeciwnie, stać się częstsza.

Oczywiście w prezerwatywie, aby ropa nie przedostała się do żeńskich narządów płciowych. Ponadto zapaleniu gruczołu krokowego często towarzyszy pogorszenie erekcji, a w późniejszych stadiach i przyspieszony wytrysk. Regularne życie seksualne od początku choroby może dobrze, jeśli nie zapobiec tym zaburzeniom, to w jakiś sposób je ograniczyć.

To samo dotyczy chorób zapalnych żeńskich narządów płciowych. Aktywny i częsty stosunek płciowy prowadzący do orgazmu poprawia ukrwienie macicy i przydatków, stymuluje produkcję hormonów i innych substancji czynnych. Wszystko to wpłynie pozytywnie na stan kobiety, spowolni lub zatrzyma rozwój choroby. Krótko mówiąc, umiarkowany seks w odprężającym otoczeniu jest skutecznym i przyjemnym dodatkiem do leków i fizjoterapii na różne choroby i zaburzenia. Ponadto jest w stanie rozwiać nudę żmudnego pobytu w łóżku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *